کوادکوپتر, وبلاگ

آشنایی با سنسورهای کوادکوپتر

سنسورهای کوادکوپتر

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت تجهیزات جدید و به روز امکانات جدیدی برای انسان فراهم می شود. کوادکوپتر یکی از تجهیزات جدید و و پیشرفته است که با استفاده از آن می توانید عکس های هوایی باکیفیتی را بگیرید. این وسیله کاربرددی قابلیت این را دارد که عکس های هوایی را در هر لحظه با کیفیت بالایی ثبت کند. در واقع می توان بیان کرد که کوادکوپتر یک ماشین پرنده باور نکردنی است. این وسیله دارای قطعات و اجزایی است که با در کنار هم قرار گرفتن این قطعات تجهیزاتی با کیفیتی همچون کوادکوپتر طراحی و ساخته می شود. ددر این بین سنسورها از جمله قطعات اصلی و باکیفیت هستند که در عملکرد این دستگاه نقش پر رنگی دارند. به همین منظور ما در ادامه قصد داریم به موضوع آشنایی با سنسورهای کوادکوپتر بپردازیم و پیرامون آن اطلاعاتتی را در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر با عملکرد سنسورهای کوادکوپتر آشنا شوید.

سنسورهای کوادکوپتر

سنسورهای کوادکوپتر

سنسورهای کوادکوپتر امکانات زیادی از جمله حفظ ارتفاع ثابت، حفظ تعادل، بازگشت به خانه،جلوگیری از کج شدن زیاد، اجتناب از موانع و ….. را در اختیار کاربران قرار می دهد. کوادکوپتر انواع متنوعی از سنسور دارد که اندازه بسیار کوچکی دارند و در قسمت داخلی کوادکوپتر و مولتی روتور قرار گرفته اند. سنسورها دارای حسگرهای مختلفی هستند که اطلاعات در مورد شرایط پرواز را جمع آوری می کنند. در واقع برخی از شتاب های موجود در این دستگاه شتاب و شیب آن را اندازه گیری می کنند. همان طور که بیان کردیم انواع متنوعی از سنسور در کوادکوپتر وجود دارد که در واقع همه این سنسورها اطلاعات مهمی را به کنترلر پرواز می دهد. وجود سنسورها در کوادکوپترها اهمیت زیادی دارد به این دلیل که در صورت نبود این سنسورها، پرواز دقیق و امن نیست و عملکرد درستی از خود نشان نمی دهد. برای آشنایی با سنسورهای کوادکوپتر در ادامه قصد داریم انواع از سنسورهای کوادکوپتر را برای شما بیان می کنیم.

انواع سنسورها در کوادکوپتر ها

انواع متنوعی از سنسورها در کوادکوپتر وجود دارد که ما در ادامه قصد داریم به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

 • سنسور شتاب سنج در کوادکوپتر
  شتاب سنج یک سنسور به کار رفته در کوادکوپتر است که به منظور فراهم کردن اطلاعات در مورد شتاب و چرخش پهباد حول سه محور x، y و z بکار می رود. علاوه بر این شتاب سنج قابلیت تعیین زاویه کوادکوپتر را در موقعیت های ثابت را به راحتی دارد.
 • سنسور بارومتر در کوادکوپتر
  سنسور بارومتربه عنوان یک فشار سنج است که با هدف اندازه گیری ارتفاع پهباد از سطح دریا بکار می رود. عملکرد این سنسور بدین صورت است که با اندازه گیری کردن فشار هوا قادر است ارتفاع از سطح دریا را تخمین بزند.
 • سنسور ژیروسکوپ در کوادکوپتر
  سنسور ژیروسکوپ نیز یکی دیگر از سنسور کوادکوپتر است که اندازه گیری میزان تغییرات زاویه ای را در طول حرکت های چرخشی بر روی سه محور، y ، z و x دارد.
 • سنسور اولتراسونیک در کوادکوپتر
  از سنسورهای اولتراسونیک نیز مشابه بارومتر ببرای تخمین مسافت بکار می رود که البته محاسبه کردن روش اندازه گیری آن متفاوت است.

 

انواع سنسورها در کوادکوپتر ها

راهنمای خرید دستگاه کوادکوپتر

اگرچه خرید کوادکوپتر هیجان زیادی دارد و شما دوست دارید فیلم ها و تصاویر زیبا و هیجان انگیزی را با آن ثبت کنید اما در زمان خرید کوادکوپتر باید به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید. به همین منظور در زمان خرید باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

هدف از خرید دستگاه کوادکوپتر

برای خرید کوادکوپتر در ابتدا باید هدف خود را از خرید این دستگاه مشخص کنید. به طور مثال قصد دارید با این دستگاه برای عکاسی هوایی، پرواز تفریحی یا مسابقه استفاده کنید یا اینکه قصد دارید برای نقشه برداری یا بازرسی آن را به کار ببرید.

زمان پرواز کوادکوپتر

بررسی کردن زمان کوادکوپتر نیز در زمان خرید این دستگاه اهمیت بالایی دارد. بهتر است میزان شارژی باتری را در نگه داشتن شارژی بررسی کنید. کوادکوپتری مناسب است که باتری آن شارژی برای طولانی مدت به خوبی نگهداری کند. البته داشتن یک باتری یدکی نیز در جلسات طولانی مدت پرواز اهمیت زیادی دارد.

خرید دستگاه کوادکوپتر

کیفیت دوربین کوادکوپتر

اگر برای عکاسی یا فیلمبرداری می خواهید از کوادکوپتر استفاده کنید بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که کیفیت تصویر بالایی داشته باشد. بنابراین در بیان انواع کوادکوپترها به دنبال دستگاه هایی باشید که بهترین کیفیت دوربین را داشته باشند.

اندازه سبک و قابل حمل بودن کوادکوپتر

به اندازه و قابلیت حمل کوادکوپتر توجه داشته باشید. بهتر است در بیان انواع کوادکوپترها به دنبال مدل های کوچک و تاشوی آن باشید.
البته به این نکته دقت داشته باشید که کوادکپوپترهای بزرگ اغلب ظرفیت بار بهتری دارند و از پایداری بالاتری نیز برخوردار هستند.

داشتن قطعات یدکی و تعمیر و نگهداری کوادکوپتر

به داشتن قطعات یدکی کوادکوپتر نیز توجه کنید و لواز جانبی آن را بررسی کرده و بعد اقدام به خرید آن کنید.داشتن باتری، ملخ ها و دیگر لوازم جانبی باید دسترسی داشته باشید. از طرفی دارای خدمات پس از فروش باشد تا بتوانید در صورت تعمیر و نگهداری از ان استفاده کنید.

بودجه مورد نیاز برای خرید کوادکوپتر موردنظر

قیمت کوادکوپترها باتوجه به کیفیت دوربین ها، سنسورها و سایر اجزای دیگر ممکن است متفاوت باشد که شما باید در ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و باتوجه به نیاز خود کوادکوپتر مناسب را خریداری کنید.

بودجه مورد نیاز برای خرید کوادکوپتر موردنظر

 

در نظر گرفتن نظرات و پیشنهادات استفاده کنندگان کوادکوپتر

بهترین راه برای خرید کوادکوپتر مناسب و باکیفیت این است که نظرات مشتریان و مصرف کنندگان این دستگاه را بدانید تا با مزایا و معایب این دستگاه بهتر آشنا شوید و در زمان خرید این موارد را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

ما در این مقاله برای آشنایی با سنسورهای کوادکوپتر مطالبی را بیان کردیم و انواع متنوعی از سنسورهای کوادکوپتر را بیان کردیم. امیواریم مطالبی که در این مقاله بیان کردیم مفید واقع شود.

سوالات متداول

 1. انواع کوادکوپتر کدامند؟
  انواع متنوعی از کوادکوپتر در بازار موجود است که شامل کوادکوپتر دوربین دار، کوادکوپتر مبتدی ، کوادکوپتر حرفه ای ، کواد کوپترهای مسابقه ای ، کواد کوپترهای داخلی ، کوادکوپترهای تاشو، کوادکوپترهای هوی لیفت ، کواد کوپتر خودکار و کوادکوپتر نانو می باشد.
 2. باتری در کوادکوپتر چه عملکری دارد؟
  تغذیه دستگاه کوادکوپتر توسط باتری که در آن تعبیه شده است انجام می گیرد. باتری در این دستگاه وظیفه دارد که انرژی الکتریکی را برای موتورها و دیگر قطعات الکترونیکی تامین کند.
 3. افزایش کارآیی پهباد دوربین دار و جذب مشتری به چه شکل انجام می شود؟
  بکارگیری انواع سنسوره در کوادکوپترها موجب افزایش کارآیی و جذب مشتری برای خرید این دستگاه می شود.

چطور بود؟
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *